MOJE CESTA

new_my-way.png

Z mé zkušenosti platí, že nejefektivněji může člověku pomoci s řešením problému ten, kdo se dokáže s jeho problémem ztotožnit a plně se vcítit do dané situace.
Ideálně tedy ten, kdo se někdy nacházel ve stejné situaci a problém vyřešil. Se svými klienty se proto dělím o zkušenosti ze svého života, ať už jde o cestu ke zdravějším návykům, nebo nelehké životní situace.

Zde bych se s Vámi ráda ve zkratce podělila o svou cestu k současné formě.

V dětství jsem trpěla nadváhou a astmatem. Můj vztah ke sportu nebyl nijak vřelý, zato k jídlu až příliš. Hodiny tělocviku jsem nesnášela a vzpomínám, že jsem si často přála být někým jiným.

O prázdninách mezi 4. a 5. třídou jsem si řekla dost. Vymyslela jsem si cvičení, které jsem opakovala každý den (vlastně to byl můj první tréninkový plán :)) a snažila se omezit sladké. Divte se, vyšlo to. Centimetry i kila šly skutečně dolů.

U potíží s hmotností to však nikdy není tak jednoduché. Žádné zazvonil zvonec, konec, lívanec, žili šťastně až do smrti. Mé stravovací návyky nebyly moc dobré a od třinácti let sem se opět potýkala s kolísavým nárůstem váhy. Občas jsem se snažila následovat tipy a jídelníčky z časopisů, nikdy to však nikam nevedlo. Kromě nevhodného stravování se během dospívání přidal také alkohol a cigarety. Obecně jsem měla problémy především s nadměrnou konzumací sladkostí a naprosto mi chyběla míra. Sníst jen kostičku čokolády? Nemyslím, že mi kdy tabulka vydržela na víckrát. Tatranka? Raději dvě… Kus koláče? S polovinou plechu nemám problém… Přemýšlet o stravě a měnit své návyky jsem začala zhruba v osmnácti.

food-2-thumb.png

Až po mnoha letech, na základě pokusů, pozorování, získávání znalostí a diskuzí s dalšími lidmi, jsem začala mít nad svou váhou kontrolu. Postupně se zlepšoval můj vztah k jídlu i sportu a dnes již několik let dosahuji stále lepších výsledků. Toto své know-how bych nyní ráda předala i Vám, lidem toužícím po změně, kontrole nad svou váhou či výkonem a ušetřila Vás tak zbytečného trápení a omylů.

Projdete si stejným procesem, kterým jsem si prošla já sama, jen v mnohem kratší době, bez zbytečných přešlapů. Zjistíte, co je pro Vás to pravé a naučíte se rozumět svému tělu. Zcela vědomě pak můžete rozhodovat o tom, jak budete vypadat a cítit se.

Já na své cestě potkala člověka, který mě motivoval, mohla jsem s ním probírat téměř vše, co mě zajímalo ohledně jídla i tréninků. Mohla jsem s ním sdílet pokroky a filozofovat nad postupy. Tento vztah mě velmi obohatil, posunul a nasměroval na správnou cestu. Uvědomuji si proto, jak významné je mít vedle sebe někoho zkušeného, na koho se člověk může obrátit, čerpat z jeho znalostí, zkušeností a především přístupu.

food-1-thumb.png

Mým cílem není jíst pouze a vždy jen zdravě. Velký důraz kladu při změně stravování na roli psychiky. Jíst jen zdravá jídla tedy považuji ve skutečnosti za nežádoucí, stejně jako příliš rychlou změnu. Není potřeba namlouvat si, že trocha alkoholu nám vlastně prospívá, ořechy na dortu mají omega 3 a v pivu je přece béčko. Pojďme se zbavit slov jako "hřešit" nebo "cheatmeal". Vůle dodržovat určité zásady je velmi důležitá, ale stejně důležité je občas dělat věci, které dělat chceme, jen proto, že chceme a nežít s pocitem omezení. Pojďme si však také zcela narovinu říci a přiznat, co nám taková věc v těle působí, a přijímejme skutečnost zodpovědně, takovou jaká je. Strava, zdraví, pohyb, energie, vzhled, pracovní život, osobní život. Tyto aspekty se neustále vzájemně ovlivňují a my od sebe nemůžeme očekávat, že změna v jedné oblasti nezpůsobí změnu i v oblastech ostatních. Vnímejme náš život jako celek. Žijme co nejlépe, staňme se nejlepší verzí sebe samých, ale zachovejme si zdravý nadhled a neočekávejme od sebe dokonalost.

IMG_20180217_220416.jpg
slogan-enjoy.png

PROČ SE VĚNUJI VÝŽIVĚ

  • done_allVýživa a sport jsou mým největším zájmem.
  • done_allBaví mě zkoumat vliv potravin i pohybu na lidský organismus z vědeckého i praktického hlediska.
  • done_allNesouhlasím s názorem, že za špatné stravování si může člověk sám.
  • done_allZáleží mi na zdraví a spokojenosti ostatních lidí i zdravém vývoji společnosti jako takové.


Mnoho z Vás má chuť i odhodlání žít zdravě a jíst správně, jenže bohužel, do cesty se Vám staví přehršel protichůdných informací, diet, slibů, jídelníčků a v neposlední řadě zažitých mýtů. Je navíc velmi smutné, když se člověk s důvěrou obrátí na odborníka a namísto trvalého řešení problému, končí s pocitem zklamání a vlastního selhání.

Zájem o výživu, vlastní úspěchy a chuť pomáhat ostatním. Na základě těchto faktorů jsem se rozhodla sdílet své zkušenosti a znalosti a umožnit tak i ostatním, naučit se vše potřebné pro dosažení vzhledu dle jejich představ a pevného zdraví.

Neztrácejte už zbytečně čas ani peníze, společně to můžeme zvládnout.